Haber

Rusya Duması, Kuzey Akım patlamalarının soruşturulmasını isteyen taslağı kabul etti

Rusya parlamentosunun alt kanadı olan Duma, bugünkü genel kurul toplantısında BM’yi Kuzey Akım ve Kuzey Akım 2 gaz borularının sınırlarında meydana gelen patlamalarla ilgili soruşturma başlatmaya davet eden bir yasa tasarısını kabul etti. Duma Uluslararası Çıkarlar Komitesi, 8 Şubat’ta böyle bir tasarının kabul edilmesini tavsiye etti.

Çağrı metninde, “Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması milletvekilleri, bu uluslararası terör eylemi hakkında soruşturma başlatmak, bu korkunç sabotajın hukuki değerlendirmesini yapmak ve Avrasya’nın güvenliğini tehlikeye atan bu suçun emrini verenleri ve faillerini adalet önüne çıkarsın. verme teklifi ile başvuruyor”.

Belgede ayrıca ‘hukuksuz talimat’ veren (ABD Başkanı) Joe Biden yönetiminin en önemli enerji altyapısının sahipleri olan Rusya, Almanya, Fransa ve Hollanda’ya ‘milyarlarca dolar zarar verdiği’ belirtiliyor. Avrasya kıtasının ve ‘bu saldırı genel olarak bölge ülkelerinin ekonomisini etkiliyor. ‘Çevreye verilen yıkıcı zarar’ ile çevrenin gelişimine uzun vadeli zararlı etkinin tüm sorumluluğunun kendisine ait olduğu vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu