Teknoloji

Jagged Alliance 3 Yeni Nesil Konsollara Geliyor: Bize Neler Sunuyor?

 
Sıra tabanlı taktik deneyimiyle yeni nesil konsollarda yayınlanmaya hazırlanan bu oyun, şu anda Steam’de mevcut ve genel olarak oyuncular tarafından seviliyor. Oyuncuların genel olarak eğlenceli dakikalar geçirebildiği oyun şu anda Steam’de “çok olumlu” etiketine sahip ve oyunda geçirdiğiniz süre boyunca askerlerinizi istediğiniz şekilde geliştirip bu şekilde ilerlemeye başlayabilirsiniz.
 
Oyun, 16 Kasım’da yeni nesil konsollar PS5 / Xbox Series X|S’e geliyor.
 
Oyun içerisinde düşmanların olduğu, taktik çatışmalara geçebildiğimiz ve savaş açısından gerçekten üst düzey bir yapıyla karşılaşabildiğimiz ve bu dünyayı istediğimiz gibi keşfedebildiğimiz ve aynı zamanda da bu dünyayı istediğimiz gibi keşfedebildiğimiz bir dünyadayız. Güçlü doğal kaynakların ve siyasi anlaşmazlıkların olduğu bu dünyada hayatta kalmaya çalışın. Oyunda kendi grubumuz bulunuyor ve zengin, sıra tabanlı çatışmalarla yerimizi almaya başlıyoruz.
 
Yeni nesil konsollara özel iyileştirmeler içeriyor
 
 
 
Elbette oyunda yeni nesil konsollara özel çeşitli özelleştirmeler ve geliştirmeler mevcut ve burada da konsol oyuncuları bu deneyimden üst düzeyde yararlanmaya hazırlanıyor. Çevreyi yağmalayabildiğimiz, yağmalanan eşyaları hurdaya çevirebildiğimiz, silah ve ekipmanlarla ilerleyebildiğimiz, ayrıca bu ekipmanları kişiselleştirebildiğimiz bu yapımda gerçekten üst düzey bir savaşın içinde yer alıyoruz ve bu ortamda bu grup bizimkiler bir grup paralı asker olarak ortaya çıkıyor. Burada bu paralı askerlerin seviyesini istediğimiz gibi yükseltebiliyoruz ve seviye atladıkça yeni özellik ve becerilerin kilidini açabiliyoruz.
 
Oyundaki seviye sistemi aslında yüksek bir seviyede ve bu sistem ile paralı askerlerin seviyelerini arttırarak güçlendirebiliyoruz ve daha güçlü askerlere yani düşmanlara karşı burada yerimizi alabiliyor ve onlara karşı çıkabiliyoruz. Açık dünya rol yapma tasarımına sahip olan oyunda elimizde bulunan paralı askerin kaderini bizzat belirleyebiliyoruz ve aynı şekilde farklı bölgelere ilerleyerek bölgelerin kontrolünü ele geçirmeye çalışıyoruz.
 
 
 
Bu bölgelerde tabi ki istediğimiz gibi diyaloglar kurabiliyoruz, burada yerel halkla tanışabiliyoruz, bu yerel halkla da diyalog kurabiliyoruz. Aynı şekilde buradaki yerel halkı da istediğimiz şekilde eğitebilir ve birçok farklı grubu yönetebiliriz. Canlı ve aktif bir dünyadayken arkadaşlarımızla oynayabileceğimiz hem tek oyunculu hem de çevrimiçi co-op oyun modları mevcut. Bu mod sayesinde hikaye içeriğini arkadaşınızla dilediğiniz gibi deneyimleyebilir ve bu sayede gerçekten eğlenceli içeriklerin kilidini açabilirsiniz.
 
Bu tür oyunlarda hikaye içeriğini arkadaşlarla birlikte oynamak bize gerçekten eğlenceli bir deneyim yaşatıyor. Bu nedenle tek oyunculu oynamak yerine bu oyunu arkadaşınızla çevrimiçi olarak oynayıp görevleri yapmak çok daha keyifli olabilir. Bu nedenle böyle bir deneyim yaşamanızı istiyorum.
 
 
 
Daha önce PC platformuna da çıkan bu oyun, gerçekten oyuncular tarafından sevilen bir yapıya sahip ve oyuncular bu oyun hakkında genel olarak olumlu konuşuyorlar. Derin ve sıra tabanlı taktik savaşlara dalacağınız oyunda yaptığımız her taktik çok önemli. Çünkü hızlı tempolu taktik oyunlarda biliyorsunuz öncelikle her karakterin bir atılım yapma şansı var ve bu saldırılarla oyundaki yerimizi alabiliyoruz.
 
Oyunda yaptığımız atılımdan sonra sıra tabii ki rakibe yani düşmana geliyor ve grubumuzdakiler o rakibin saldırısını etkili bir şekilde kesebiliyor, eğer kesemezsek grubumuzdaki karakterler zarar görüyor. ve sonunda onların ortadan kalkmasına neden olur. Dolayısıyla oyunda yaptığımız her saldırı ve eylem çok değerli ve burada rakip düşmana yönelik zihnimizdeki strateji ve planlara yer verebilir ve bu bağlamda oyunda usta olmaya çalışabiliriz. Dolayısıyla oyun bu kadar temel bir yapıya sahip ve bu taktiksel unsurlarla birlikte ilerlemeye çalışıyor. Aynı şekilde eğer bu tarz oyunları seviyorsanız bir göz atıp deneyebileceğinizi söyleyebilirim.
 
Farklı bölgeler ve farklı taktik parçalar
 
 
 
Oyunun açık dünya yapısına sahip olduğunu söylemiştim. Elbette bu açık dünyada farklı bölgelere ilerleyebilir ve bu bölgeleri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Aynı şekilde burada keşfe çıkabilir, yeni insanlarla tanışabilir, onlarla farklı görevlere çıkabilirsiniz. Bunlar yan karakter olarak karşımıza çıkabiliyor ve bu yan karakterlerin görevlerinde kendi ekibimize katılabiliyoruz. Aynı şekilde bu karakterlerle para kazanabilir, ekibimizi büyütebilir ve grubumuza daha fazla gelişme katabiliriz. Elbette bu görevleri tamamlayarak hem yeni ekipmanlar hem de para kazanabiliyoruz ve bu içeriklerle hem kendi grubumuzu güçlendirebiliyor hem de karakterlerimizin seviyesini yükseltebiliyoruz.
 
Sevilen serinin devamında benzersiz kişiliklere sahip karakterler arasından dilediğiniz gibi seçim yapabilir ve bu seçimlerle oyunun gidişatını değiştirebilirsiniz. Bunun dışında oyun içerisinde birbirinden farklı yeteneklere ve hikayelere sahip bu karakterler arasından seçim yaptıktan sonra elbette grubunuzla birlikte ilerleyebilir ve seçimlerinizin oyunda ne kadar değerli olduğunu anlayabilirsiniz. Oyunda takımınızı büyütebiliyorsunuz ve ülkenin kaderini belirleyecek şekilde yaptığınız seçimlerin sonuçlarına katlanmak zorundasınız. Canlı ve ilgi çekici bir dünyada yaşadığımız sürece kendi grubumuzu yetiştirip seviyesini yükseltebiliriz ve burada hayatta kalma unsurlarıyla da karşılaşabiliriz.
 
 
 
Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda yaptığımız işler çok değerli. Örneğin, bir kümenin arkasına gizlice girip, bu gizlilik üyeliği öğeleriyle kümeyi doğrudan öldürebiliriz. Dolayısıyla oyunda yapabileceğimiz birçok taktik var ve bu taktiklerle grubumuzu ayakta tutmaya çalışıyoruz. Aynı şekilde gizlice ilerleyemediğimiz bir grup düşmana karşı da doğrudan harekete geçebiliyoruz ve tabi ki elimizdeki ekipman ve ekipmanları kullanarak onları alt edebiliyoruz.
 
Öte yandan siperlerde saklanabiliyor, düşmanların saldırılarından kaçabiliyor ve hamlelerini engellemeye çalışabiliyoruz. Dolayısıyla oyunda yapabileceğimiz birçok taktik var ve bu taktikleri bölge ve çevre unsurlarına göre yapabiliyoruz. Bu nedenle oyundaki ortamı ve bölgeyi analiz etmek oldukça önemlidir. Çünkü yaptığımız bu analizlerle nasıl bir yapıya gireceğimizi tahmin edebiliyoruz. Durum böyle olunca her oyuncu bu oyunda farklı bir deneyim kazanabilir, farklı plan ve taktiklerle oyundaki yerini alabilir.
 
Sadece insanlarla değil vahşi hayvanlarla da mücadele ediyoruz
 
 
 
Oyunda sadece insan düşmanlarla karşılaşmıyoruz, aynı zamanda çevresel unsurlara karşı da mücadele edebiliyoruz. Burada sırtlanların yani hayvanların yeniden karşımıza çıktığını görebiliyor ve onlara karşı çaba gösterebiliyoruz. Oyunda farklı bölgelerin olduğu yerlerde, bu bölgelerde gerçekten atmosferi ve görünümüyle dikkat çeken unsurların olduğunu görebiliyoruz ve burada çöllerden şehirlere kadar farklı bölgelere doğru ilerlediğimizi görebiliyoruz.
 
Örneğin çöllere doğru ilerlediğimizde çevrenin ne kadar sıcak olduğunu ve burada vahşi hayvanların nasıl ortaya çıktığını deneyimleyebiliyoruz. Öte yandan harabeye dönmüş şehre girdiğimizde bu yıkıntıların arasında karşımıza çıkan düşmanları görebilir ve elbette onları yenmek için elimizden geleni yapabiliriz. Bu nedenle oyunda farklı bölgeler bulunmaktadır. Farklı bölgelerde yaptığımız saldırı ve keşif unsurları çok kıymetli. Dilediğimiz gibi burada olabiliriz ve burada hayatta kalabilmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.
 
Farklı ekipmanlar içerir
 
 
 
Oyunda kullanabileceğimiz farklı silahlar mevcut ve bu silah ve ekipmanlarla bu noktada istediğimiz gibi ilerleyerek düşmanları alt edebiliyoruz. Örneğin oyunda keskin nişancı tüfeği kullanarak uzak bir karakterle düşmanları tek tek alt edip, buna göre yok edebiliyoruz.
 
Hatta grubumuzu toplarla, makineli tüfeklerle donatarak düşmana merhamet etmemeye çalışabiliriz. Dolayısıyla oyunda bu tür silah mühimmatları mevcut ve bu silah mühimmatları ile grubunuzu yönetebiliyor ve istediğimiz zaman düşmanlara karşı çeşitli saldırılar yapabiliyoruz. Aynı şekilde bu noktada ekipmanları ve karakterleri geliştirebiliyor, daha güçlü düşmanlarla karşılaşabiliyor, daha güçlü düşmanları daha kolay ortadan kaldırabiliyoruz. Dolayısıyla oyunda bu iyileştirmeler de oldukça değerli.
 
 
 
Oyun sadece uzun menzilli saldırıları değil aynı zamanda yakın dövüş mekaniklerini de içeriyor; düşmanlara karşı yumruklar ve diğer saldırıları kullanabilir ve onları alt etmeye çalışabilirsiniz. Hatta bu saldırılardan sonra düşmanları alt edebilecek kadar yaklaşmanız gerekiyor ve daha sonra onları yok edebilirsiniz. Oyunda yapabileceğiniz pek çok taktiksel unsur mevcut ve bu tür unsurlar sayesinde dilediğiniz gibi oyundaki yerinizi alabilirsiniz.
 
Son olarak Steam sayfasında oyuncuların genel olarak beğendiği ancak bir yandan da oyundaki eksikliklerin ve renk paletinin gerçekten kötü göründüğü belirtiliyor. Oyunun orijinal yapısının genel olarak korunduğu ancak bunun dışında iyileştirmelerin eksik olduğu ve renk paletinin gerçekten göz alıcı olduğu belirtiliyor. Durum böyle olunca elbette oyuncuların genel olarak hoşuna gidiyor ama burada bazı eksikliklere de değindik.
 
 
 
Bunun dışında oyuncular genel olarak oyunun zorluğundan bahsetmişlerdir. Diğer oyuncular ise ilk kez böyle bir yapıya giren oyunculara kolay bir yapıyla başlamalarını tavsiye ediyor. Çünkü gelecekte gerçekten zor bir yapıyla karşılaşacaklarını belirtiyor ve aslında oyunun zorluğundan bahseden birçok oyuncu var. Dolayısıyla oyunda gerçekten güçlü bir yapının özellikle oyunun ilerleyen aşamalarında bizlere aktarıldığını görebiliyoruz ve oyuncular bu zorluğun üst düzeyde olduğunu belirtiyorlar.
 
Oyunun fiyatlarına bakacak olursak şu anda Steam sayfasında 450 Türk lirası fiyatla satışta. Oyun, yeni nesil konsollara da gelmeye hazırlanıyor, siz de oyunu Xbox konsollarında satın almak istiyorsanız 480 liraya ön sipariş vererek oyunu beklemeye başlayabilirsiniz. Öte yandan PlayStation 5 konsolunu satın almak istiyorsanız 1099 Türk Lirası ödemeniz gerekiyor ve şu anda ön siparişler açık. Bu nedenle oyunu oynamak istediğiniz platforma göre ödemenizi yapabilir ve bu deneyimden yararlanabilirsiniz.
 
konsol römorku
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler