Ekonomi

İkinci el bir arabada bayram hareketliliği

Ramazan Bayramı öncesi ikinci el otomobil piyasalarında hareketlilik arttı.

Samsun 2. El Otomotiv Sitesinde Cumartesi günleri kurulan oto pazarı kalabalıktı. Ramazan Bayramı’nın yaklaşması münasebetiyle araba alma hayaliyle pazara giden vatandaşlar, pazarın hareketlenmesine neden oldu.

Pazar hakkında bilgi veren otomobil bayii Rıfat Bilgili, “Ramazan ayı nedeniyle bayram öncesi bir hareketlilik var. Fiyatlar hala durmuyor. Satılan aracı yerine koymakta zorlanıyoruz. Piyasadaki hareketlilik bizi mutlu ediyor. Sorunsuz binmek istiyorsanız şu anda 300 bin TL’nin altında araba yok” diye konuştu. Ustalar ve parça bayileri ile birlikte hayatına devam etmektedir. Piyasada 300 bin TL ile 500 bin TL arasında değişen otomobil satışlarında şimdiden bir hareketlilik var” dedi.

“Ben de satıcıyım ama bazı satıcılar 40 bin arabasına 160 bin TL istiyor”

Arabasını satmak için getiren Hafi Öztürk, “Arabamı satmaya geldim. Piyasa çok yüksek. Değerinin çok üzerinde fiyat istiyorlar. Ben de arabamı satmaya geldim ama 120 bin TL istiyorum” dedi. 2003 model arabam.Bazen soruyorlar ama henüz tam istediğim fiyatı alamadım.” Çok üst sınıf arabalara bakıyor. Bunların fiyatları da biraz yüksek” dedi.

Araba almak için markete gelen Halit Karakaya, “Marketten araba almaya geldim. 150 bin TL bütçem var. Fiyatlar biraz yüksek. İnşallah istediğim arabayı bulurum.” Arıyorum. Genelde internetten bakıyordum, pazara bakmaya geldim.”

“200 bin liralık araba arıyorum ama işim çok zor”

İstediği fiyata istediği arabayı bulamadığını belirten Ruşen Keleş, şunları söyledi:

“İstediğim fiyata istediğim arabayı bulamadım. Fiyatlar yüksekti. 200 bin TL’ye araç arıyorum ama işim çok zor görünüyor. 270 bin TL’ye varan fiyat verdiler. diye sordum. Umarım beğendiğimiz ve bütçemize uyan bir araba buluruz.” – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu