Haber

HÜDA-PAR lideri Yapıcıoğlu ve Kassam Tugayları üniforması giyen kişiler sahne aldı

HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, partisinin dün Batman’da düzenlediği mitingde sahne aldı. Hamasİsrail’in askeri kanadı El Kassam Tugayları’nın üniformasını giyen, yüzleri kapalı insanlarla birlikte dışarı çıktı.

“BU MÜCADELE HEPİMİZE OLUR”

Turgut Özal Bulvarı’nda düzenlenen mitingde konuşan Başkan Yapıcıoğlu, “Bu, Siyonist katillerin tüm Müslümanların kutsal değerlerine yönelik bir saldırısıdır. Bu savaş hepimizindir, bu mücadele hepimizindir, bu davadır.” Bu hepimizindir, bu yüzden binlerce, on bin kilometre uzaktaki insanlar ayağa kalkıp Kudüs’e gidiyor, “Gazze’deki direnişe selam gönderiyor” dedi.

ÜMİT ÖZDAĞ KIZDI

Büyük ses getiren bu görüntüler Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı rahatsız etti. O anların görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan Özdağ, “HÜDA-PAR mitinginde işlenen suç. Cumhuriyet savcılarını harekete geçmeye çağırıyoruz.”

İşte Özdağ’ın paylaşımı;

ERDOĞAN “HAMAS TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR” DEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde İsrail’e direnen Hamas hakkında da şunları söylemişti: “Ben Hamas’a Filistin’de seçimleri kazanan bir siyasi parti olarak bakıyorum. Aynı şekilde bakmıyorum. Şimdi orada seçimleri kazanan bir Hamas var, sonra da Filistin’de seçimleri kazanan bir Hamas var.” Siyasi bir partidir, öyle bakılıyor, şimdi bizi öyle bir noktaya getirmek istiyorlar ki ‘Hamas terör örgütüdür’ dememizi istiyorlar, hayır dostum terör örgütü değil. tam tersine topraklarını korumaya, savunmaya, mücadele etmeye çalışan insanlar. Aramızdaki bakış açısı çok farklı” dedi.

Kaynak: Haberler.com / Politika

haber-babaeski.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu