Haber

Verimlilik ve Teknoloji Fuarı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara’da düzenlenen 6. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nı ziyaret etti.
Bakan Tekin, Türkiye Verimlilik Vakfı ve Ankara Bilim Üniversitesi ev sahipliğinde ATO Congresium’da düzenlenen “Geleceğin Teknolojileri” temalı 6. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’na katıldı. Bakan Tekin, ilk olarak Ankara Bilim Üniversitesi standında incelemelerde bulundu. Tekin, teknolojik çalışmaları inceledikten sonra fuar alanındaki diğer stantları da gezdi. Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Tekin, fuarın genel olarak çağın gerektirdiği şekilde tasarlandığını, fuara katılan çocuk ve gençlerin etkinliklere son derece ilgi göstermesinin çok keyifli olduğunu belirtti.

“Önemli olan kaynakları verimli kullanmaktır”

Servetlerin doğru ve verimli kullanılması konusunda atılacak her adımın değerli olduğunu vurgulayan Tekin, “Verimlilik dediğimiz şey, kaynakları elimizdeki fırsatlardan maksimum düzeyde yararlanacak şekilde etkin kullanmaktır. gelecek nesillere en az olumsuz etki yapacak ve gelecek nesillere miras bırakacağımız bir yol.” değerlendirmesini yaptı. Bakan Tekin, ziyareti sırasında Türkiye’nin en genç girişimcisiyle tanıştığını da belirterek, “Henüz 15 yaşındaydı ve ben bizzat kendisine destek oldum. Onu gördüm, heyecanla projelerini anlatıyor. Türkiye’nin insan kaynağını verimli kullanması buna diyoruz. Bu fuarın da buna katkısı var.” dedi.

Eğitim Teknolojileri Kuluçka ve İnovasyon Merkezi (ETKİM) Tanıtıldı

Fuarda, Milli Eğitim Bakanlığı adına YEĞİTEK Genel Müdürlüğü tarafından açılan stantta, faaliyet gösteren Eğitim Teknolojileri Kuluçka ve Yenilik Merkezi’nde (ETKİM) yürütülecek çalışmalarla dijital eğitim ve inovasyon ekosistemi tanıtıldı. eğitim teknolojilerine odaklı bir Ar-Ge merkezi olarak faaliyet gösteriyoruz. Standda öğrenci ve öğretmenlerin Bakanlığımızın teknoloji yatırımlarından en iyi şekilde faydalanabilmesi amacıyla eğitimde dijitalleşme hamleleriyle kurulan Eğitim Bilgi Ağı (EBA) platformu da yer aldı. Bakan Yusuf Tekin ayrıca YEĞİTEK standını da ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

diyadin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu