Haber

Necmettin Cevheri’nin cenaze töreni TBMM’de düzenlendi

Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Tansu Çiller hükümetlerinde bakanlık yapan Necmettin Cevheri için TBMM’de cenaze töreni düzenlendi. Törene CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, ÂLÂ Partisi Genel Lideri Meral Akşener ve Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal katıldı.

Doğru Yol Partisi eski Şanlıurfa Milletvekili, eski Adalet, Turizm ve Tanıtma ve Devlet Bakanı Necmettin Cevheri için bugün TBMM’de cenaze töreni düzenlendi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın yanı sıra eski TBMM Başkanları Bülent Arınç, Köksal Toptan ve Mehmet Ali Şahin, AKP Küme Lideri Abdullah Güler, milletvekilleri, Yanlış Yol Partisi siyasetçileri ve Cevheri’nin yakınları katıldı.

Törende Kılıçdaroğlu, Akşener ve Bahçeli birbirlerini selamladı. Kılıçdaroğlu, AKP’li Güler ve AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala’nın yanında yer aldı. Tören ve cevher için okunan duanın ardından Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, cenazenin arkasında yan yana yürüdü. Cevheri’nin naaşı son yolculuğuna uğurlanmak üzere cenaze aracına konularak TBMM’den uğurlandı.

Cevheri’nin naaşı, ikindi namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı’nda defnedilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu