Haber

E-atık ‘Bağışla At Projesi’ ile eğitime katkı sağlıyor

İSTANBUL (İGFA) – 3 milyondan fazla çocuğa nitelikli eğitim desteği sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) 2017 yılında başlattığı ‘Atını Bağışla’ Projesi ile 5000’den fazla çocuğa kaliteli eğitim desteği sağlandı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD). Proje ile e-atıkları toplayarak doğanın korunmasına katkı sağlarken, çocukların eğitimini de pekiştiriyor.

ÇÖPLER FİYAT OLMADAN GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİNE GÖNDERİLİYOR

Çocukların eğitimine katkı sağlamanın yanı sıra doğanın korunması için de değerli bir çevre etkinliği olan ‘Bağış Atma Projesi’ne destek olmak oldukça kolay. Bağışlanan e-atıklar 902 513 042 kodu ile PTT aracılığıyla anlaşmalı geri dönüşüm tesisine ücretsiz olarak gönderilmekte ve elde edilen gelir ile imkanları kısıtlı çocukların TEGV’de nitelikli bir eğitim üssü almaları sağlanmaktadır.

Proje kapsamında 2023 yılının ilk 4 ayında 26.158 kg atık toplandı ve bu bağışlarla 151 çocuğa nitelikli eğitim desteği sağlandı. ‘Atmayı Affet Projesi’ne 80’den fazla kurum takviye verdi. Projenin başladığı 2017 yılından bu yana 456.045 kg e-atık toplanmış ve buradan elde edilen gelirle 5000’den fazla çocuğa nitelikli eğitim desteği sağlanmıştır.

2017’den 2023’e kadar toplamda 500’den fazla kurum elektronik atıklarını ‘Bağışla At Projesi’ne bağışlayarak projeye güç kattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu