Ekonomi

Dünyaca ünlü Sultandağı kirazına alım merkezi kurulacak

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Sultandağı ilçesi ve köylerinde vatandaşların kiraz alım merkezi talebi için yetkilileri seferber etti.

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Uğur Kolsuz, Vali Yiğitbaşı’nın talimatıyla Sultandağı ilçesine hareket ederek Sultandağı Meydan Projesi, Kırca Köyü Kiraz Alım Merkezi ve Tarihi Osmanlı Hamamı projelerinde incelemelerde bulundu. Sultandağı Tarihi Selçuklu Kent Meydanı’nda vatandaşların oturma alanları ve meydanın çevre düzenleme çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Kolsuz, bölgenin mimari ve inşaat çalışmalarını anlatan sunumu dinledi.

Vali Yiğitbaşı’nın yurt dışına ihraç edilen dünyaca ünlü Sultandağı kirazının daha modern koşullarda satışının gerçekleştirilebilmesi için verdiği talimat çerçevesinde çalışmalarına hız verilen Kırca Köyü Kiraz Alımı Projesi’nde sona gelindi.

Çok kısa bir süre içerisinde proje ile ilgili somut adımların atılacağını dile getiren Kolsuz, Sultandağı kirazının pazarlanması açısından hayati önem taşıyan proje hakkında şunları söyledi:

“Yaklaşık bir asırdır bölgenin en değerli gelir kaynaklarından biri olan Sultandağı kirazının ihracatı ve son tüketiciye formunu koruyarak ulaşması kiraz ihracat pazarı için kritik öneme sahip. Bu nedenle, Kırca Köyü’ndeki sunum koşullarının iyileştirilerek daha modern bir yapıya kavuşturulmasının satışlara olumlu yansıdığını belirterek, “Sayın Valimiz Doç. Bölgedeki köyler, yaklaşık on gün önce. Önümüzdeki dönemde projenin olgunlaştırılması ve hayata geçirilmesi için gerekli adımları atacağız.” – AFYONKARAHİSAR

aybasti-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu