Haber

DEPREMDE ÇALIŞMADAN ÖLEN KARDEŞLERİN Anı Kitabı: BİZ BİRBİRİNİ SEVEN İKİ KARDEŞİZ

Osman ve Müzeyyen Toprak çifti ile çocukları Abdurrahman (11) ve Aysima (7) ADIYAMAN’ın Yunus Emre Mahallesi’nde yıkılan apartmanın enkazında kaldı. Çift yaralı olarak enkazdan çıkarılırken, Abdurrahman ve Aysima kardeşler hayatını kaybetti. Enkazda yapılan arama kurtarma çalışmaları sırasında kardeşlerin günlüğünden bir sayfa da bulundu. Abdurrahman’ın 2018 yılında Aysima hakkında yazdığı “Biz birbirini seven iki kardeşiz” sözleriyle başlayan not izleyenleri duygulandırdı.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Adıyaman’da arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Osman ve Müzeyyen Toprak çifti ile çocukları Abdurrahman ve Aysima Toprak, Yunus Emre Mahallesi’ndeki apartmanda enkaz altında kaldı. Siirt Belediyesi ekipleri, Osman ve Müzeyyen Toprak’ı enkazdan 50’nci saatte kurtardı. Abdurrahman ve kardeşi Aysima’nın cesetleri bulundu. Enkazda kardeşlerin günlüğünün bir sayfası ve bir oyuncak da bulundu.

‘ÇOCUKLARIMI NAMAZ YOLUYLA ÇIKARDILAR’

Osman ve Müzeyyen Toprak çifti, taburcu olduktan sonra arama kurtarma çalışmalarında onları dışarı çıkaran Siirt Belediyesi ekipleriyle görüştü. Anne Müzeyyen Toprak, enkazdan bulduğu çocuklarına ait oyuncağı alarak kendisini kurtaran ekiplerin yanına geldi. Teşekkür eden Toprak, ‘Yavrularımı dualarla çıkardılar. Allah onların işlerini bereketlendirsin’ dedi.

Arama kurtarma çalışmalarına katılan Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Murat Özekinci, depremde çocuklarını kaybeden Müzeyyen Toprak’a da, ‘Sizi kardeş, aile olarak gördük. Kapımız, evimiz ve Siirt sizlere açık. Bunu samimiyetimiz ve kalbimizle söylüyoruz. Biz senin için buradayız. Tüm Siirt hoşgeldiniz. Biz sizi çok sevdik, sizi aile olarak tanıdık. Her zaman yanınızda olacağız.”

O KIRILDI

Öte yandan “Merhaba. Ben Abdurrahman, bu da abim Aysima. Biz birbirimizi çok seven iki kardeşiz. Beraber çok güzel oyunlar oynuyoruz. Bir gün akülü arabamı sürerken abim de yanıma geldi. binmek istedi.Tek başına araba kullanamadığı için ona yardım ettim ve beraber sürdük.Çok eğlenceli bir gündü.Abimin seyirciyi duygulandıran notuyla en sevdiğimiz oyunları oynamaya devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu