Haber

Depremde 68 kişinin mezarı olan 3 yıllık sitenin açılışını Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş yaptı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 11 ilde yıkıma neden oldu. Yüzyılın afetinden en çok zarar gören illerden biri de Hatay oldu. Hatay’da yüzlerce bina yıkılırken, binlerce insan enkaz altında kaldı.

2020 YILINDA İNŞA EDİLMİŞ SİTE YOK EDİLMİŞTİR

Depremlerde Hatay’ın Antakya ilçesinde yapımı 2020 yılında tamamlanan Güçlü Bahçe Sitesi de yıkıldı. 5 bloktan oluşan sitenin 4 bloğu yıkıldı, 1 binanın zemin katları çöktü ve ağır hasar gördü. Güçlü Bahçe Sitesi’nin müteahhidi Servet Altaş’ın tutuklandığı iddia edildi.

BAŞKAN SAVAŞ 68 KİŞİLİK AĞIRLIK OLAN SİTENİN AÇILIŞINA KATILDI

Depreme dayanıklı olarak satılan ve 68 kişilik mezarlık olan site, 3 yıl önce ‘altın makas’ ile açıldı. Açılışa katılanlar arasında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da yer aldı.

SAVAŞ: TALEP OLACAKSA HEP BİRLİKTE OLALIM

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, depremin ardından yaptığı istifa söylemlerine yanıt olarak, “Şehir şu anda o kadar zor durumda ki bırakıp kaçmak mümkün değil. Benim buna yetkim olmadı. 9 yıldır 11 ilçe belediyesi var istifa edecekse herkes istifa etsin. 10 büyükşehir istifa etsin. Burada yıkılan ilçe ve beldeler istifa etsin. İstifa olacaksa hep birlikte olalım. 1 ay sonra yargıya başvuralım. Kim hatalı, kim ceza alıyor, buna ben de dahilim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu