Haber

Antalya’daki “organ ticareti” davasında karar açıklandı

Antalya’da organ kaçakçılığı suçundan yargılanan 38 sanıktan 22’sine 1 yıl 3 ay 18 gün ile 50 yıl 8 ay arasında değişen hapis cezaları verildi.

Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya başka bir suçtan tutuklu bulunan sanıklar Mehmet Emin D. ve Mehmet D. cezaevlerinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Salonda bazı tutuklu sanıklar ve avukatları hazır bulundu.

Kararı açıklayan mahkeme heyeti, Mehmet Emin D’yi “organ ticareti” suçundan 50 yıl 8 ay, Mehmet D’ye 28 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

20 sanığı çeşitli suçlardan 1 yıl 3 ay 18 gün ile 6 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptıran heyet, diğer 16 sanığın beraatine karar verdi.

Heyet, “resmi belgede sahtecilik” suçunun süresinin dolması nedeniyle sanıklara bu suçtan ceza vermedi.

7 Ağustos 2013 tarihinde Antalya’da kabahat olduğu iddia edilen örgüte, özel bir hastanede geçersiz kimlik belgesi düzenleyerek organ nakli yapmaya çalışanlar olduğu bilgisi üzerine operasyon düzenlendi.

Operasyonda aralarında örgütün elebaşı olduğu iddia edilen Mehmet Emin D.’nin de bulunduğu 38 kişi gözaltına alındı ​​ve haklarında dava açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu