Haber

Amasya’dan deprem bölgesine oyuncak gönderen çocukların notlarına dokunuldu

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Amasya’nın Merzifon ilçesinden deprem bölgesine gönderilen oyuncakların içinden çıkan çocukların notları yürekleri dağladı.

Kahramanmaraş’ın Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olmak üzere 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından irili ufaklı vatandaşlar deprem bölgesine yardıma devam ediyor.

Amasya’da Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Ziya Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurulan oyuncak toplama merkezine oyuncaklar ve eğitim malzemeleri getirildi.

Öğretmen ve öğrenciler tarafından tasnif edilerek kutulara yerleştirilen oyuncakların ortasında ayrıca çocukların yazdığı duygusal notlar da bulundu.

Yardım paketine oyuncak arabasını koyan Ali Celep, “Allah daha güzel evler versin. Çocuklar hep güler.” notu ekledi.

Erva Bade Maden de notuna “6 yaşındayım. Sizinle arkadaş olmaya hazırım. Yaşadığınız zorlukları anlayabiliyorum. Enkazdan sağ salim çıkmanıza çok sevindim. Allah’a emanet olun.” , Senin için dua ediyorum.” sözünü verdi.

Çınar Dönmez, “Amasya’dan size hikaye kitabı, oyun hamuru, boya kalemi ve boyama kitabı gönderiyorum. Bu küçük ama anlamlı kutuyu sizler için kendi ellerimle hazırladım. Lütfen unutmayın. Sizler benim kardeşlerimsiniz. Geçersiniz, geçersiniz” dedi. eski mutlu güzel hayatına dön seni seviyoruz.” not yazdı.

Kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle ilçeden toplanan 218 koli oyuncak ve eğitim malzemesi deprem bölgesine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu