Ekonomi

Aksa Enerji’ye 343 MW Yenilenebilir Lisans

Aksa Power, Türkiye’nin 4 farklı şehrinde kuracağı yenilenebilir kaynaklardan depolama santrali için önlisans kapasitesini 343 MW’a çıkardı.

Aksa Power, yüzde 100 iştiraki olan Aksa Yenilenebilir Üretim A.Ş. Şirket tarafından Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na yapılan başvurular kapsamında Kırşehir’de 50 MW depolama kapasiteli güneş enerjisi santrali ve Afyonkarahisar’da 110,76 MW depolama kapasiteli rüzgar santrali kurulması için önlisans hakkı ( EPDK) Müstakil Elektrik Depolama Tesisleri için. alınmış. Nisan ayında Mersin’de 100.08 MW ve Manisa’da 82.16 MW depolamalı rüzgar santrali için meclis ön lisansı aldığını açıklayan şirketin, Müstakil Elektrik Depolama Tesisleri önlisans kapasitesi 343 MW seviyesine ulaştı.

AKSA ENERJİ’NİN ODAKINDA YENİLENEBİLİR ENERJİ VE ENERJİ DÖNÜŞÜMÜ

Aksa Power yetkilileri, Türkiye’nin 4 farklı ilinde kurulacak depolamalı rüzgar ve güneş santralleri için alınan ön lisanslara ilişkin açıklama yaptı. Sürdürülebilir Yüksek BüyümeStratejileri doğrultusunda üretim portföylerinde kaynak çeşitliliğine önem verdiklerini, şirketin 2030 hedefleri kapsamında hem Türkiye’de hem de yurt dışında yenilenebilir enerji teknolojileri ve enerji dönüşümü odaklı projeleri yakından takip ettiklerinin altını çizdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-pervari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu