Haber

Adana’da eşiyle tartışırken araya giren kişiyi öldüren zanlı müebbet hapisle yargılanacak.

Adana’da fabrikada çalışan eşi ile arasındaki kavgayı ayırmaya çalışan kişiyi öldürdüğü ve bir kişiyi yaraladığı iddiasıyla tutuklanan sanık hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.

Tolga Kılıç’ı öldürüp VK’yı yaraladığı iddia edilen Durmuş Y. hakkında soruşturma

Savcılık tarafından hazırlanan ve Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, hakkında uzaklaştırma kararı olduğu belirtilen Cansu Y. ile eşi Durmuş Y. arasında tartışma çıktığı belirtildi.

İddianamede Durmuş Y.’nin Cansu Y. ile ilişkisi olduğunu iddia ederken kısa bir süre sonra VK’yı rehin aldığı, eşinin olay yerinden kaçtığı belirtildi.

İddianamede, çevredekilerin müdahalesi üzerine VK’dan ayrılan Durmuş Y’nin, Cansu Y’yi aramak isterken Tolga Kılıç’a bıçakla saldırdığı, ağır yaralanan bu şahsın da çatışmada hayatını kaybettiği belirtildi. götürüldüğü hastane.

Sanık Durmuş Y, iddianamede verdiği ifadesinde suçlamaları reddetti.

İddianamede, sanığın maktul aleyhindeki eyleminden “kasten öldürme” suçundan müebbet, VK’nın da “silahla kasten yaralama” suçundan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Eşi Cansu Y. ile 30 Haziran 2022’de çıkan kargaşayı ayırmaya çalışan Tolga Kılıç’ı Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikada öldürdüğü teziyle gözaltına alınan Durmuş Y. Sarıçam ilçesinde, bir gün VK bıçakla yaralandı. tutuklanmıştı.

kurtalan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu