Haber

ABD’nin Türkiye’ye saldırısı onları şok etti: Ağır bir yenilgi, rezil olduk!

Türkiye’nin ABD’den alması beklenen F-16’lar son dönemde Türkiye’den çok Yunanistan’ın gündeminde.

Yunan basını sık sık ABD’nin Türkiye’ye F-16 vermeyeceği ümidine sarılıyor ve bu nedenle Ermeni ve Yunan lobilerine yakınlığıyla tanınan ABD’li Senatör Bob Menendez gündemde.

‘TÜRKİYE-YUNANİSTAN ARASINDAKİ GERİLİM ABD İÇİN ALTIN ​​MADENİ’

Konuyla ilgili Yunan basınından ilginç bir yorum geldi. Yunanistan ile Türkiye arasında kontrollü gerilim ‘altın madeni’Yunan hükümeti olduğunu söyleyen bir gazete de Yunan hükümetini eleştirdi.

Türkiye’nin İsveç’e gösterdiği NATO yansımasını ABD’nin de değerlendirdiğini belirten gazete, bunun aslında Yunanistan için bir yenilgi olduğunu söyledi.

‘HASARLARA NEDEN OLUYOR’

Haberlerde, “Bu, Yunanistan için siyasi bir yenilgidir. Çünkü aslında Yunanistan stratejik müttefikleri olduğunu zanneder, ancak ABD’nin entegrasyonuna yalnızca müzakere edilemez rızasını verir. Bu hem yenilgilere hem de aşağılanmalara yol açar.”söylendi.

Yunanistan’ın yanlış yolda olduğunu ifade eden gazete, Türkiye’nin birçok farklı ülke ile silah ve askeri teçhizat alışverişinde bulunduğunu ve bu nedenle Yunanistan’ın buna karşı bir şey yapmasının çok imkansız olduğunu söyledi.

karakopruhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu