Haber

2. Su Sporları Şenliği Tuzla’da düzenlendi

Tuzla Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) iş birliğinde 2. Su Sporları Şenliği düzenlendi. Festival kapsamında Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası ile Türkiye Motosurf Şampiyonası 2. Etap Yarışlarında su tutkunları bir araya geldi. Flyboard gösterileri, su jeti gösterileri, yelken, konserler, dragon bot yarışları ve balık tutma yarışmasının da yer aldığı festivale katılan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, su jeti araçlarıyla sürüş gösterisi yaptı.

Tuzla Belediyesi ile Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) ortaklaşa düzenlediği festivalde Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası 2. Etap Yarışları ile Türkiye Motosurf Şampiyonası gerçekleştirildi. Yarışmalarda dereceye giren sporculara ödüllerini Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır ve Piri Reis Üniversitesi Rektörü Nafiz Arıca takdim etti.

‘Deniz deyince aklımıza tuz gelsin isteriz’

Program hakkında konuşan Dr. Şadi Yazıcı, ‘Su Sporları Şenliği’nin ikincisini muhteşem bir törenle bitiriyoruz. Başta paydaşlarımız olmak üzere tüm katılımcılara içtenlikle teşekkür ederim. Türkiye’yi yurtdışında temsil eden sporcularımızı Tuzla’da ağırlamak çok önemliydi. Tuzla’da Deniz Harp Okulu’nun olması, Piri Reis Üniversitesi gibi belirli üniversitelerin olması, üniversitelerin kadrosuyla katılımı ve en önemlisi federasyonumuzun katılımı bu şenliğe renk kattı. Vatandaşlarımızın gösterdiği ilgi mükemmeldi. Deniz denilince aklımıza Tuzla gelsin isteriz. 2009 yılından bu yana eğitim kenti vizyonumuza ve deniz denilince Tuzla vizyonuna değer katmaya devam edeceğiz. Tüm katılımcılara, bu işe çok para koyan vatandaşlarımıza gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Tuzla’da yaşam bir ayrıcalıktır” dedi.

gurun-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu